Pirms aptuveni 8 gadiem izdūru ausīs caurumus. 

Jā, sev. Jā, tik vēlu. 

Ilgi nodzīvoju bez, bet tad sapratu, ka tomēr vēlos savu seju rotāt ar kaut ko skaistu, ikdienišķu, pieskaņotu apģērbam, vai vakara grandiozu un mirdzošu. Bet… 

Kā jau jaunietei, finanses liedza pirkt jaunus zelta auskarus daudz eksemplāros. Atklāju ebay un sasūtīju veselu gūzmu ar auskariem - mazus, lielus, smagus, vieglus, baltus, melnus, zeltītus, sudrabainus, plastmasas, ar kristāliem, bez kristāliem un tā varētu vēl turpināt, 

Bet…

Tikai tad atklāju, ka man no šīs bižutērijas ir alerģija. 

Ļoti pārdzīvoju, jo, pirmkārt, kur lai kasti ar auskariem tagad liek? Un otrkārt - ko lai tagad pati lieku ausīs? 

Draudzene man atklāja plašu pasauli ar apzeltītiem auskariem kādā no Londonas veikaliņiem. Atkārtoti pasūtīju un pasūtīju, nevarot vien izvēlēties, jau atkal pasūtīju ļoti daudz šos skaistos, greznos, mirdzošos un kvalitatīvos auskarus. 

Priecīga biju pēc tam, kad sapratu, ka beidzot man vairs nav alerģija no auskariem - neviens no auskariem man negrieza ausīs, neizraisīja iekaisušas un sāpošas ausis.

Bet te atkal nākamā doma - esmu pasūtījusi TIK daudz, kur gan to visu lai liek? Draudzenes ieraudzīja skaistos auskarus un vārda vistiešākajā nozīmē, izņēma man auskarus no ausīm un iedeva naudiņu par tiem.

Un atsauksmes bija neticami labas, jo neviltots prieks bija par to, ka manis iegādātie auskari neizraisa alerģiju, kā arī, ka tie ir ļoti ērti, nezaudē savu mirdzumu un "nepaliek melni", ar ko mēs, sievietes, saprotam, ka tās ir sliktas kvalitātes rotas. Tā, šos  10 gadus - mēģinot, testējot, pirmkārt, uz sevis pašas, jo ausis man ir alerģiskas vēl joprojām, rūpīgi izvēloties auskarus - saprotu, ka vēlos palīdzēt arī citām dāmām, kurām ir šāda problēma – alerģiskas ausis! Ar laiku, papildināju klāstu ar gredzeniem, aprocēm, rotu komplektiem, ķēdītēm un citām šāda tipa rotām. Ar labo ir jādalās, un vēl - par tik draudzīgu cenu!

2021. gada augustā es, Rūta, prātoju un sapratu, ka vēlos piedāvāt man tik mīļās kvalitatīvas, apzeltītas un antialerģiskas rotas plašākai publikai, tāpēc ir jāatver savs uzņēmums. Domāju par nosaukumu, un, tā kā pirms dažām nedēļām biju apprecējusies un ieguvu jaunu uzvārdu "Sauja", sapratu, ka tas ir jāiesaista nosaukumā.

Domāju, ar ko man asociējas šīs rotiņas? Ar mirdzumu! Kas mirdz? Kristāli, dimanti, briljanti... Ar vīra apstiprinājumu dažu minūšu laikā tiku pie nosaukuma "Sauja Dimantu", savukārt, pēc dažām stundām jau tapa logo, kas, manuprāt, lieliski raksturo to, ar ko nodarbojamies! Un tā 2021. gada 22. septembrī, tika reģistrēts uzņēmums SIA Sauja Dimantu💎

Lai arī Jums katrai - pilna Sauja Dimantu :)

Rūta Sauja